تب ، درجه حرارت ایران شهردار مدیریت شهرداری

تب ، درجه حرارت: ایران شهردار مدیریت شهرداری اصلاح طلب سال آینده شورای شهر محسن هاشمی اصلاح طلبان شهردار تهران مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ‌ ممنوع‌المصاحبه زنده هستم / زیباکلام

«تمام برنامه‌های من در صدا وسیما ضبط می‌شود و بعد از این که بازبینی و بررسی شد آن وقت اجازه می‌دهند که روی آنتن برود. منتها این برنامه به صورت زنده هست. یعنی هن

‌ ممنوع‌المصاحبه زنده هستم / زیباکلام

زیباکلام: ممنوع المصاحبه زنده هستم

عبارات مهم : مهمان

«تمام برنامه های من در صدا وسیما ضبط می شود و بعد از این که بازبینی و بررسی شد آن وقت اجازه می دهند که روی آنتن برود. منتها این برنامه به صورت زنده هست. یعنی هنگامی که شما گوش می دهید همه شنونده ها متوجه می شوند. ظاهرا آن دو مهمان دیگر که بودند به صورت زنده بوده است.»

به گزارش فردا، «عزت الله ضرغامی چند روز پیش در دو استوری خبر از دیدار خود با صادق زیباکلام داد. با صادق زیباکلام گفتگویی انجام دادیم تا در مورد این دیدار جهت مان توضیحاتی دهد.

‌ ممنوع‌المصاحبه زنده هستم / زیباکلام

او در این باره گفت: روز جمعه یک خانمی که از تهیه کنندگان رادیو پایتخت کشور عزیزمان ایران موج اف ام ردیف ۹۴ کیلوهرتز هستند تماس گرفتند و گفتند که یک برنامه ای است که ظاهرا برنامه پرطرفداری هم است که در رادیو پایتخت کشور عزیزمان ایران پخش می شود، زیاد هم مخصوص جوانان هست. در این برنامه ما یک مهمان می آوریم یا می رویم پیش مهمان و به صورت زنده یک سری سوالات را با وی در میان می گذاریم و این برنامه خیلی پر مخاطب هست. این توضیحات را آن زن به بنده دادند ولی منتها می دانید که من ممنوع المصاحبه زنده هستم.

یعنی نمی توانید مصاحبه زنده انجام دهید؟

مصاحبه زنده خیلی وقت است که انجام نمی شود. تمام برنامه های من در صدا وسیما ضبط می شود و بعد از این که بازبینی و بررسی شد آن وقت اجازه می دهند که روی آنتن برود. منتها این برنامه به صورت زنده هست. یعنی هنگامی که شما گوش می دهید همه شنونده ها متوجه می شوند. ظاهرا آن دو مهمان دیگر که بودند به صورت زنده بوده است.

«تمام برنامه‌های من در صدا وسیما ضبط می‌شود و بعد از این که بازبینی و بررسی شد آن وقت اجازه می‌دهند که روی آنتن برود. منتها این برنامه به صورت زنده هست. یعنی هن

شنبه صبح اگر گوش می کردید فکر می کردید که صادق قشنگ کلام را به صورت زنده آورده اند در حالی که زنده نبود و آن برنامه قبلا ضبط شده است بود.

آن زن به من گفتند که از آن سه نفری که می آوریم از آن مهمان مهم که آقای عزت الله ضرغامی بوده روز شنبه صبح از سه تا مهمان که سه تا شخصیت سیاسی و فرهنگی و آشنا شده است هستند در مورد آن مهمان مهم یک سری پرسش می کنیم از این سه تا ببینیم نظراتشان چه است و خوب مشخص است در مورد دوران مدیریت آقای ضرغامی از من پرسیدند و مشخص است من گفتم که اگر شما صدا و سیمای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را رصد کنید می بینید که هیچ اتفاقی در دنیا رخ نمی دهد که خلاف باور های جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بوده باشد. یعنی جهت آمریکا هر اتفاقی می افتد، جهت هند هر اتفاقی می افتد در سوریه هر اتفاقی می افتد مطابق باور های جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هست. به عنوان نمونه گفته می شود که نیرو های سوریه فلان قسمت را از تروریست ها گرفتند، منتها اگر قبلش که تروریست ها آن قسمت را گرفته بودند از نیرو های سوریه این هیچ وقت پخش نمی شود ولی عکسش پخش می شود. ولی به عنوان نمونه گفته می شود مدیر جمهور آمریکا هنگامی که رفتند فلان کشور کلی آمدند علیه وی تظاهرات کردند ولی اگر در جایی به نفع مدیر جمهور آمریکا تظاهرات شود به عنوان نمونه در مسافرتی که می روند هیچ وقت این را آقای ضرغامی نمی آید پخش کند و مطالبی از این دست گفتم.

فردای این ها را همه آقای ضرغامی می شنود و خوب قطعا خیلی خوشحال نمی شود هنگامی که من این ها را گفتم منتها آقای ضرغامی اظهار میل به می کنند و به آن زن که منشی بودند می گویند من می خواهم از آقای دکتر زیباکلام دعوت کنم که یک روز صبح مهمان ایشان باشم جهت صبحانه. بعد روز شنبه با من تماس گرفتند و از دفتر آقای مهندس ضرغامی و گفتند که آقای ضرغامی خیلی مایل هستند که اگر ممکن است فردا جهت صبحانه مهمان ایشان باشید. منم گفتم با کمال میل و خیلی خوشحال می شوم و روز یکشنبه رفتم.

‌ ممنوع‌المصاحبه زنده هستم / زیباکلام

نزدیک منزل میرحسین موسوی هم هست؟

بله. آنجا هستند. یک ساختمان قدیمی و شیک. منتها هیچ کس در این ساختمان بزرگ نبود. یک ساختمان یکی دو هزار متری با حیاط و … همان تراس که نشسته بودیم و صبحانه می خوردیم آقای ضرغامی بود و یک مدیر دفتر و یک پیش خدمت که چایی می آورد و یک راننده. یعنی من یک جورایی دلم جهت آقای ضرغامی سوخت.

«تمام برنامه‌های من در صدا وسیما ضبط می‌شود و بعد از این که بازبینی و بررسی شد آن وقت اجازه می‌دهند که روی آنتن برود. منتها این برنامه به صورت زنده هست. یعنی هن

چرا؟

دیدم این بنده خدا بالاخره ۱۰ سال مدیر صدا وسیما بوده چقدر آن جا خدم و حشم داشته ولی الان یکی دو نفر آن جا هستند و هیچ کسی هم نمی آید بگوید خرت به چند است چیکار می کنی، هستی؟ نیستی؟ چون کسانی که عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می شوند خود مجمع یعنی یعنی بایگانی و کسانی هم که آنجا هستند پرونده هایی هستند که ارسال می شوند جهت بایگانی. یعنی کسی به آن ها کاری ندارد در واقع. یعنی شما می توانید نگاه کنید و بگویید کدام کار این مملکت دارد بر اساس سیاست های مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام می شود. به عنوان نمونه شما بگو راهنمایی و رانندگی مان طرح زوج و فرد، به عنوان نمونه احیای دریاچه ارومیه، روابطمان با روسیه، کشور عزیزمان ایران در سوریه، یک مورد را، حتی مورد جزئی و کوچک را به واسطه یا در نتیجه رهنمود های مجمع تشخیص مصلحت نظام هست. این است که همه می دانند مجمع تشخیص مصلحت نظام یعنی به هر حال یک چیز تشریفاتی که خیلی و هیچ اثرگذاری ندارد.

شما یک سیاست ابتدایی و پیش افتاده، مهم و پیچیده نه، پیش پا افتاده که طرح ترافیک به عنوان نمونه شده است تا ۷ شب، تا ۶ و نیم شب، این را مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب کرده. این خوب عملا یعنی محترمانه شما کاره ای نیستید ولی من در حدود نزدیک یک ساعت و نیم تا دو ساعت در خدمت آقای ضرغامی بودم، اولا خیلی گرم و صمیمانه از من پذیرایی و استقبال کردند خیلی با احترام. کانه من کاره ای هستم، خیلی مهم هستم و خیلی هم با دوستی و قول گرفتند ما دیدار های دیگری هم با همدیگر داشته باشیم. اظهار میل به کردند بیایند دانشگاه. البته دانشگاه آزاد تدریس دارند. ولی راجع به چه چیزی در آن یکی دو ساعت صحبت کردیم؛ بخش عمده ای از دیدار را من از گذشته ام می گفتم که من چه کسی هستم کجا بودم و چه درسی خواندم، در چه خانواده ای متولد شدم.

‌ ممنوع‌المصاحبه زنده هستم / زیباکلام

اول می خواستید برادری خودتان را ثابت کنید؟

نه! خوب ایشان می پرسیدند. می پرسیدند که آقای دکتر شما چه رشته ای خوانده اید و خوب من توضیح می دادم. می پرسیدند کجا درس خواندید من توضیح می دادم. بعد می گفتند چند تا خواهر و برادر دارید. آقا سعید چند سال با شما تفاوت سنی دارند. این ها را می پرسیدند و من با کمال میل جواب می دادم. سه چهارم آن یک ساعت و نیم دو ساعت راجع به گذشته من بود و یک چهارم آن گله های خیلی محترمانه آقای ضرغامی بود از مشکلاتی که در دوران ریاستشان بر صدا وسیما داشتند. البته یک جورایی هم به من پاسخ می دادند که بعضا همان اخباری هم که شما می گویید کلی سانسور شده است بود و به درد نمی خورد و ما پخش می کردیم شاید الان باورتان نشود به چند نهاد باید بابت همان اخبار حساب بعد می دادم.

گفتند بار ها به واسطه فلان خبر و یا فلان برنامه به شورای امنیت ملی رفتم. یعنی از یک طرف کسانی مثل آقای صادق قشنگ کلام من را متهم می کنند که برنامه های شما هیچ محتوایی ندارد و شما همه را به سمت بی بی سی و من و تو هل می دهید. از آن طرف همان برنامه هایی که از نظر صادق قشنگ کلام هیچ محتوایی ندارد جهت همان برنامه ها هم من کلی باید پاسخگو می شدم.

پاسخ شما چه بود؟

پاسخم این بود که «هر که بخندند کتکش می زنند وای به روزی که بخندد کتک.» یعنی دیگر ما فکر می کردیم لااقل جهت آنها اخبار قابل قبول باشد، حتی جهت این برنامه هایی که صدا و سیما با هزارتا سانسور پخش می کند باز یک عده ای معترض هستند و می گویند این ها چه بوده که صدا وسیما پخش کرده هست. البته من کاملا می توانم علت این مخالفت ها را درک کنم، جهت این که ما شاهد هستیم که یک کنسرت که در شیراز و رشت انجام می شود همان کنسرت در مشهد نمی تواند برگزار شود. یا به عنوان نمونه همان کنسرت در قم نمی تواند انجام شود و یک جورایی من می توانم باور کنم که آقای ضرغامی دارند درست می گویند.

یعنی همان خبر بی خاصیت سانسور شده است که تازه همه هم اعتراض می کنند که این اخبار چه است شما پخش می کنید همان اخبار هم ممکن است عده ای بگویند تند بوده و با اجازه چه کسی این ها را پخش کردید و … یعنی می خواهم بگویم آقای ضرغامی در حقیقت درست داشتند می گفتند. یعنی کاملا مشخص است ظرفیت خیلی ها حتی در این حد هم نیست که برنامه های صدا و سیما را بتوانند تحمل کنند. بعد هم ایشان تا دم در بنده را همراهی کردند و از آنجا من باید می آمدم دادستانی جهت پرونده جدیدی که علیه من تشکیل شده، به خاطر این که پول های زلزله زده ها را چیکار کردی. من اول فکر کردم شوخی می کنند ولی ظاهرا خیلی جدی است و دادستان خواسته که آقای زیباکلام پول های زلزله زده ها را چکار کردی. می گویم اول فکر کردم شوخی است ولی جدی است و من دارم بازپرسی می کنند. البته احترام گذاشتند و دوستی کردند که بازداشتم نکردند. یعنی ممکن است همین طور برویم جلوتر قانع شوند و بازداشتم هم بکنند.

ما فکر کردیم با آقای ضرغامی دیدار داشتید دارید به اصولگرایی نزدیک می شوید؟

نه! آن برنامه دیگری هست. من هم توضیحات را همه دادم. حالا قرار شده است همه مخارجی که کردم و پول هایی که به حسابم ریخته شده است است همه را لیست کنم و به دادستان بدهم. دادستان هنوز می تواند دستور توقیف بنده را صادر کند ولی تا به اینجا خیلی محترمانه واکنش‌ها کردند و چیزی حدود ۱۰ الی ۱۱ صفحه بازپرسی شدم. خودم نوشتم که با پول ها چه کار کردم. حالا باید دید دادستان این توضیحاتی را که دادم قانع کننده تشخیص می دهند یا نه.»

واژه های کلیدی: مهمان | ضرغامی | برنامه | عزت الله ضرغامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs