تب ، درجه حرارت ایران شهردار مدیریت شهرداری

تب ، درجه حرارت: ایران شهردار مدیریت شهرداری اصلاح طلب سال آینده شورای شهر محسن هاشمی اصلاح طلبان شهردار تهران مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کاش در لیست شورای شهر اصلاح‌طلبان، چند اصولگرای عاقل هم بود ، عارف/ بر

عضو اصلاح طلب شورای شهر می گوید: شهردار آینده پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت انبوه پرسشها و چالش های فراوانی که پیش رو دارد همواره محل نقد خواهد بود بعد جهت ح

کاش در لیست شورای شهر اصلاح‌طلبان، چند اصولگرای عاقل هم بود ، عارف/ بر

عارف؛ بر صندلی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران تکیه می زند؟ /شجاع پوریان: کاش در لیست شورای شهر اصلاح طلبان، چند اصولگرای عاقل هم بود /محسن هاشمی جهت حفظ حرمت پدرش نباید شهردار شود

عبارات مهم : ایران

عضو اصلاح طلب شورای شهر می گوید: شهردار آینده پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت انبوه پرسشها و چالش های فراوانی که پیش رو دارد همواره محل نقد خواهد بود بعد جهت حفظ حرمت آیت الله هاشمی بهتر است آقای محسن هاشمی در شورای شهر بماند.

دو عنوان بعد از انتخابات 29 اردیبهشت، محل تحلیل و گمانه زنی رسانه ای است یکی چینش کابینه دوازدهم و دیگری گزینش شهردار تهران.

کاش در لیست شورای شهر اصلاح‌طلبان، چند اصولگرای عاقل هم بود ، عارف/ بر

با ولی الله شجاع پوریان فعال اصلاح طلب و عضو شورای شهر فعلی پایتخت کشور عزیزمان ایران به گفتگو نشستیم تا آخرین اوضاع تصمیم گیری جهت مدیریت شهری و چالش های پیش رو شهردار آینده صحبت کنیم.

از موضوعاتی که مورد بحث قرار داده شد احتمال خارج شدن محمدرضا عارف از مجلس جهت تصدی کرسی شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران بود که این عضو شورای شهر چهارم به مدیر شورای عالی سیاستگذاری توصیه می کند وارد حوزه مدیریت شهری نشود.

عضو اصلاح طلب شورای شهر می گوید: شهردار آینده پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت انبوه پرسشها و چالش های فراوانی که پیش رو دارد همواره محل نقد خواهد بود بعد جهت ح

مشروح گفتگوی نامه نیوز با ولی الله شجاع پوریان را در ادامه بخوانید؛

*******

در حالیکه اعضای شورای شهر پنجم پایتخت کشور عزیزمان ایران مشغول بررسی گزینه های شهردار آینده هستند، میزان بدهکاری های شهرداری از 20 تا 70 هزار میلیارد تومان اعلام می شود، شما به عنوان عضو شورای شهر چهارم بفرمایید که همین ابتدای کار شورا و شهردار آینده پایتخت کشور عزیزمان ایران چقدر بدهکار هستند؟

مسئولان فعلی مطالبات شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از دولت و سایر دستگاه ها را کم می کنند که براساس محاسبه آنها دیون کم کردن پیدا می کند و به رقم 20 هزار میلیارد تومان می رسد. شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در کنار بدهکاری به سایر بانک های عامل، بیشترین دیون را به بانک شهر دارد. در برابر نیز بعضی آن مطالبات را قابل وصول نمی دانند و میزان دیون شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران را بیش از 60 هزار میلیارد تومان برآورد می کنند.

کاش در لیست شورای شهر اصلاح‌طلبان، چند اصولگرای عاقل هم بود ، عارف/ بر

با توجه به اینکه شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران سالی 20 هزار میلیارد تومان درآمد دارد و همین ابتدای کار شهردار آینده پایتخت تا سه سال آینده درآمدهای مدیریت شهری را بدهکار خواهد بود، به نظر شما چه کسی باید این مسئولیت را برعهده بگیرد؟

14 سال اصولگرایان مدیریت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را برعهده داشتند و در این مدت شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران می خواسته از این جایگاه پلکانی جهت در اختیار گرفتن کرسی ریاست جمهوری بسازد. آقای احمدی نژاد بعد از دو سال توانست این کار را انجام دهد و آقای قالیباف نیز 12 سال سودای ریاست جمهوری داشت. در واقع در مدت 14 سال مدیریت شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران هر طرح و برنامه ای و انتصاب را در دستورکار خود قرار می داد نیم نگاهی به انتخابات ریاست جمهوری داشت و همین مسئله موجب شد با وجود بعضی خدمات، شهر گران مدیریت و نیروی انسانی شهرداری متورم شود و آسیب جدی به مدیریت شهری بخورد.

عضو اصلاح طلب شورای شهر می گوید: شهردار آینده پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت انبوه پرسشها و چالش های فراوانی که پیش رو دارد همواره محل نقد خواهد بود بعد جهت ح

با این مقدمه اعتقاد دارم شهردار آینده پایتخت کشور عزیزمان ایران نباید سودای ریاست جمهوری یا ریاست مجلس شورای اسلامی را داشته باشد و تنها باید روی پرسشها مدیریت شهری متمرکز شود. به عبارت دیگر دنبال کار سیاسی در شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران نباشد. توصیه دوم صورت ای علمی، ملی و با تجربه اجرایی در سطح استاندار و وزیر باید شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران شود، کسی که براساس برنامه علمی و قابل دفاع بتواند در تعامل با سایر دستگاها همچون دولت، قوه قضائیه، مجلس، نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، قوه قضائیه و غیره کار مدیریت شهر را پیش ببرد و پرسشها این حوزه را برطرف کند.

برخی شهردار شدن آقای محسن هاشمی را مطرح می کنند در برابر هم کسانی هستند که بگویند حتی اگر او کاندیدای تصدی مدیریت شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران شود اعضای شورای شهر به او رأی نمی دهند، آیا تحلیل گروه دوم جهت آن است که آقای چمران وارد شورای شهر آینده نشود؟

این تحلیل اصلا ارتباطی با آقای چمران ندارد. ای کاش لیست امید شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران مانند انتخابات مجلس با حضور چند نفر اصولگرای عاقل و منطقی بسته می شد؛ حضور آقای چمران یا هر اصولگرای دیگری در شورای شهر آینده ترکیب هیأت رئیسه و معادلات گزینش شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران را عوض کردن نمی دهد ضمن آنکه چندصدایی به وجود می آورد و اتفاق خوبی رقم می خورد بنابراین تحلیل نخست را قبول ندارم. ولی عنوان مهم آن است که آقای مهندس هاشمی باید به رأی مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران احترام بگذارد.

کاش در لیست شورای شهر اصلاح‌طلبان، چند اصولگرای عاقل هم بود ، عارف/ بر

بیش از 2 میلیون نفر به او رأی دادند تا عضو شورای شهر شود. اگر آقای هاشمی بحث شهرداری برایش مهم بود بیرون از لیست می ماند و در انتخابات شوراها کاندیدا نمی شد تا هنگامی که مجموعه لیست امید رأی می آورد خود را به عنوان یکی از گزینه ها مطرح کند. ثانیا در اردوگاه اصلاح طلبان آن قدر افراد بزرگ در قد و قواره شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران داریم که لیست بلندبالایی می شود از نام آنها تهیه کرد بنابراین صلاح نیست که اصلاح طلبان جهت گزینش شهردار یک عضو شورای شهر یا یک نماینده مجلس شورای اسلامی را از آن مجموعه ها خارج کنند. شخصا هم به آقای محسن هاشمی گفتم بخش عمده ای از آرای او به احترام حضرت آیت الله هاشمی هست. شهردار آینده پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت انبوه پرسشها و چالش های فراوانی که پیش رو دارد همواره محل نقد خواهد بود بعد جهت حفظ حرمت آیت الله هاشمی بهتر است آقای محسن هاشمی در شورای شهر بماند.

یعنی شما توصیه می کنید آقای محسن هاشمی در شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بماند و مدیر شورا شود؟

حالا مدیر شورای شهر یا مدیر کمیسیون عمران. در واقع نباید سطح یا نام مسئولیت نباید جهت او مهم باشد ولی کلا در همان چارچوب شورا مسئولیت بپذیرد بهتر است.

همان طور که در میان صحبت های خود اشاره کردید این صحبت و گزاره جدی وجود دارد که آقای عارف از نمایندگی مجلس شورای اسلامی استعفا دهد و شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران شود، نظر شما راجع به این مسئله چیست؟

اینها یک گمانه و پیشنهاد هست. همان طور که این گمانه و پیشنهاد بوده که آقای جهانگیری از دولت خارج و شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران شود. تا آنجا که اطلاع دارم اعضای منتخب شورای شهر پنجم تا کنون بحثی راجع به شهردار نداشتند و صرفا راجع به گزینش اعضای کمیسیون های تخصصی پارلمان شهر و گرفتن اطلاعات از اوضاع و پرسشها شهر جلساتی با اعضای شورای شهر فعلی داشتند. در واقع مشغول کار روی ترسیم جهت گیری های صحیح شورای شهر و مدیریت شهری هستند.

پس در مجموع آقای عارف از مجلس شورای اسلامی خارج نمی شود تا شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران شود؟

توصیه می کنم این کار را انجام ندهد.

اما این طور که شما می گویید احتمال این اتفاق خیلی جدی و قریب به یقین است؟

اگر از من مشورت بخواهند می گویم این کار را انجام ندهد.

برخی اصلاح طلبان می گویند نحوه چینش لیست امید جهت انتخابات شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران باید براق سازی شود و چنین مطالبه ای را از آقای عارف دارند، نظر شما چیست؟

شفاف سازی این عنوان در قالب احزاب، شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای عالی سیاستگذاری به عنوان یک نقد درون اردوگاهی که در آینده بتوانیم از ظرفیت های اصلاح طلبی بهتر و کامل تر استفاده شود، خوب و واجب است انجام شود. ولی اینکه این بحث های کارشناسی بخواهد به رسانه ها انتقال یافته شود و جریان رقیب بخواهد به نفع خود و تخریب اصلاح طلبان از مباحث بهره برداری کند، موافق نیستم.

واژه های کلیدی: ایران | شهردار | مدیریت | شهرداری | اصلاح طلب | سال آینده | شورای شهر | محسن هاشمی | اصلاح طلبان | شهردار تهران | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs