تب ، درجه حرارت ایران شهردار مدیریت شهرداری

تب ، درجه حرارت: ایران شهردار مدیریت شهرداری اصلاح طلب سال آینده شورای شهر محسن هاشمی اصلاح طلبان شهردار تهران مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار پزشکی تشخیص درد مزمن با یک آزمایش

محققان استرالیایی موفق به توسعه یک آزمایش خون شده‌اند که به وسیله آن می‌توانند درد مزمن را شناسایی کنند. 

تشخیص درد مزمن با یک آزمایش

تشخیص درد مزمن با یک آزمایش

عبارات مهم : ایمنی

محققان استرالیایی موفق به توسعه یک آزمایش خون شده است اند که به وسیله آن می توانند درد مزمن را شناسایی کنند.

به گزارش ایسنا وبه نقل از گیزمگ، یک تیم از محققان استرالیایی یک آزمایش خون توسعه داده اند که با انجام آن آزمایش می توانند درد مزمن را شناسایی کنند. این آزمایش می تواند تغییرات رنگی در سلول های ایمنی بدن را که تحت تاثیر درد مزمن قرار دارند، شناسایی کند و به پزشکان روش جدیدی جهت تشخیص شدت درد بیماران ارائه می دهد.

“مارک هاچینسون” (Mark Hutchinson) عصب پژوه و نویسنده ارشد این مطالعه گفت: توسعه این آزمایش ما را قادر می سازد تا با اطمینان بیشتری بیماری را تشخیص دهیم و بتوانیم عالی ترین دارو را جهت درمان برگزینیم.

تشخیص درد مزمن با یک آزمایش

محققان دریافتند که تغییرات مولکولی قابل شناسایی در سلول های ایمنی بدن، زمانی رخ می دهد که فرد از درد مزمن زحمت می برد. با استفاده از تصویربرداری فراطیفی، این نشانگرهای زیستی درد می توانند بلافاصله شناسایی شوند، به این معنی که یک دکتر می تواند محل درد بیمار را تشخیص دهد و سریعا جهت بیمار داروهای مسکن مناسب تجویز کند.

هاچینسون افزود: اکنون ما کشف کرده ایم که می توانیم از رنگ طبیعی زیست شناسی جهت آینده نگری شدت درد استفاده کنیم. آنچه که ما متوجه شدیم این است که درد مزمن مداوم در سلول های ایمنی از رنگ های طبیعی متفاوتی نسبت به وضعیتی است که پایدار نیست، برخوردار است.

محققان استرالیایی موفق به توسعه یک آزمایش خون شده‌اند که به وسیله آن می‌توانند درد مزمن را شناسایی کنند. 

مطالعات محققان نشان می دهد که این سلول های ایمنی همواره نقش مهمی را در تعدیل حس درد مزمن ایفا می کنند. این بدان معنی است که به جای تمرکز بر تولید داروهای مسکن که به سادگی سیستم عصبی را مورد نشانه قرار می دهند، ممکن است در آینده داروهای جدیدی توسعه یابند که پاسخ ایمنی درد را سرکوب می کنند.

هاچینسون گفت: اکنون ما می دانیم که یک سیگنال سلولی خارجی وجود دارد که ما می توانیم به وسیله آن انواع جدیدی از داروها را توسعه دهیم که این داروها سیستم ایمنی خارجی را جهت مقابله با درد سیستم عصبی مرکزی مورد نشانه قرار می دهد.

این آزمایش، “painHS” نام دارد و طی 18 ماه آینده پزشکان می توانند این آزمایش را انجام دهند. هاچینسون امیدوار است که این آزمایش بتواند در تشخیص درد نوزادان و افراد مسن دچار زوال عقل نیز موثر باشد. عنوان توسعه این آزمایش تازه طی کنفرانسی در “دانشکده دردشناسی” (FPM) سیدنی اعلام شد.

تشخیص درد مزمن با یک آزمایش

واژه های کلیدی: ایمنی | سیستم | آزمایش | محققان | شناسایی | آزمایش خون | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs