تب ، درجه حرارت ایران شهردار مدیریت شهرداری

تب ، درجه حرارت: ایران شهردار مدیریت شهرداری اصلاح طلب سال آینده شورای شهر محسن هاشمی اصلاح طلبان شهردار تهران مجلس شورای اسلامی

گت بلاگز اخبار گوناگون تصاویر) + آداب خاص هندی‌ها در غذاخوردن(

هندى ‌ها آداب خاصى در صرف غذا دارند. آنان به هیچ وجه در غذا خوردن اسراف نمى‌کنند. آیا که معتقدند با افراط در غذا دچار تنبلى شده است و این امر مانع رشد فکرى و جس

تصاویر) + آداب خاص هندی‌ها در غذاخوردن(

آداب خاص هندی ها در غذاخوردن(+تصاویر)

عبارات مهم : حبوبات

هندى ها آداب خاصى در صرف غذا دارند. آنان به هیچ وجه در غذا خوردن اسراف نمى کنند. آیا که معتقدند با افراط در غذا دچار تنبلى شده است و این امر مانع رشد فکرى و جسمى ارزش مى شود.

به گزارش جی پلاس، هندی ها سعى مى کنند غذایشان به تناوب محیط زیست نزدیک باشد. به همین علت مصرف غذاهایى چون گوشت و ماهى را مانع آرامش روح و نیایش با خدا مى دانند آیا که جهت تهیه آنها باید موجود زنده ای را کشت و به اعتقاد آنها بدهید ترتیب تناوب محیط زیست بر هم می خورد.

از آداب جالبی که دارند، با دست غذا خوردن است که هیچ طبقه خاصی هم از آن مستثنی نیست. هندى ها معتقدند براى غذا خوردن نباید واسطه اى وجود داشته باشد تا انرژى میان غذا و انسان در تعامل قرار گیرد. عادات غذایی مردم در هر منطقه از هند با هم متفاوت هست. به طور مثال در جنوب (شهرهایى چون حیدر آباد، شانل و…) غذاهاى تند مصرف می شود، در غرب (مثل کلکته) غذاهای شیرین و در شمال (مثل دهلى) غذاى تند و روغنى. ولی یک سری غذاهاى یکسان در همه مناطق هند وجود دارد که از آن میان می تواند به «دال» که از حبوبات تشکیل شده است و معمولاً آن را روى برنج مى ریزند و مى خورند اشاره کرد. «دال (Dal)» را با عدس لوبیا و نخود می پزند؛ ولى هر کدام از این حبوبات به طور جداگانه پخته مى شوند و همین باعث تنوع در غذا مى شود.

تصاویر) + آداب خاص هندی‌ها در غذاخوردن(

دوساسامبار با اینکه غذاى مخصوص جنوب هند هست، ولی مصرفش در همه جاى هند رواج دارد. این غذا از یک نان بلند و نازک تشکیل شده است که در وسط آن سیب زمینى، پیاز و فلفل گذاشته و مى پیچند و جهت چاشنی هم از سس خاصى استفاده مى کنند، که چتنى نام دارد. این سس با نارگیل و خود سس سامبار که حاوی سبزیجات متفاوت هست، درست شده است است.

باتورا یکى از نان هاى معروف در هند است که با غذایى به نام چولا میل مى شود. چولا از پیاز، نخود، گوجه فرنگى، و فلفل و ادویه تشکیل شده است و آن را با نان باتورا که روغنى و پفى شکل است میل می کنند.

سمبوسه نیز غذایى آشنا و پرطرفدار است که زیاد به صورت عصرانه مصرف شده است و در خیابان ها دست فروش هایى آن را به فروش می گذارند.

هندى ‌ها آداب خاصى در صرف غذا دارند. آنان به هیچ وجه در غذا خوردن اسراف نمى‌کنند. آیا که معتقدند با افراط در غذا دچار تنبلى شده است و این امر مانع رشد فکرى و جس

در کل اینگونه است که طبقات محروم و پایین غذاهاى تندترى مصرف مى کنند و غذاها در طبقات اوج از درجه تندى کمترى برخوردار است.

هندوها اعتقاد دارند که گاو ماده را نباید کشت و گوشت این حیوان را نباید خورد. به همین علت است که آنان از گوشت حیواناتى چون بز، گاو نر و گوسفند استفاده مى کنند. البته مصرف گوشت در میان هندی ها چندان پسندیده نیست، حتى امروزه هم هندو هایى هستند که در کل زندگى ارزش هرگز گوشت مصرف نکردند.

واژه های کلیدی: حبوبات | غذا خوردن | اخبار گوناگون

تصاویر) + آداب خاص هندی‌ها در غذاخوردن(

تصاویر) + آداب خاص هندی‌ها در غذاخوردن(

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs